راهنمای کار با پمپ‌های بادی اینتکس

آنچه در این مقاله میخوانید
  راهنمای کار با پمپ‌های بادی اینتکس

  پمپ‌های بادی اینتکس دستگاه‌هایی هستند که یک شکل انرژی را به شکل دیگر آن تبدیل می‌کنند. اما برای اینکه بدانیم اهمیت هوای فشرده و پمپ‌هایی که آن را تولید می‌کند چگونه است باید نگاهی به فیزیک پمپ‌های بادی بیاندازیم. هوای فشرده‌شده مانند هوای منظم است که به فضای کوچکی وارد می‌شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد مولکول‌های هوا سرعت می‌گیرند و انرژی جنبشی ایجاد می‌شود. درواقع می‌توان گفت هر صنعتی به هوای فشرده نیاز دارد و پمپ‌ بادی تنها برای باد کردن وسایل بادی استفاده نمی‌شوند. به همین دلیل با وجود کاربردهای مختلفی که دارند بسیار منطقی است که پمپ‌های بادی انواع مختلفی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم درباره راهنمای کار با پمپ‌های بادی صحبت کنیم. بنابراین اگر دوست دارید اطلاعات مفیدی در این باره به دست آورید، حتماً راهنمای کار با پمپ‌های بادی و انواع پمپ‌های بادی خارجی را در قسمت زیر مطالعه کنید.

  انواع پمپ بادی برقی برای تختخواب‌های بادی

  از آنجایی که گزینه‌های زیادی برای پمپ‌های بادی وجود دارد در نتیجه کسانی که قصد خرید آن‌ها را دارند ممکن است دچار سردرگمی شوند که کدام یک از این پمپ‌ها را بسته به نیاز خود باید تهیه کنند. در همین جهت در ادامه قصد داریم در یک راهنمای کار با پمپ‌های بادی اینتکس، انواع این پمپ‌ها برای تختخواب‌های بادی را به شما معرفی کنیم. این پمپ‌ها عبارت‌اند از:

  پمپ بادی جابجایی مثبت

  این پمپ‌ها حفره‌ای دارند که با هوای منظم یا هر چیز دیگری پر می‌شوند. سپس هوا وارد حفره کوچک‌تر می‌شود، تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد و انرژی جنبشی آن افزایش پیدا می‌کند. در واقع پمپ باد جابجایی مثبت ساده‌ترین پمپ شناخته شده است.


  بیشتر بخوانید: 


  انواع پمپ بادی برقی برای تختخواب‌های بادی

  پمپ بادی دینامیکی

  هنگامی که هوا یا گاز به وسیله پروانه شتاب پیدا می‌کند و سپس سرعت آن در دیفیوزر کاهش پیدا می‌کند، پمپ بادی دیانامیکی به فشار موردنیاز خود برای باد کردن وسایل دست پیدا می‌کند. درست است که پمپ‌های جابجایی مثبت برای باد کردن وسایل بادی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما به‌هرحال هم پمپ بادی دینامیکی و هم پمپ بادی جابجایی مثبت مزایا و کاربردهای مخصوص به خود را دارند.

  پمپ بادی پیستونی

  پمپ بادی دیگری که در راهنمای کار با پمپ‌های بادی باید به شما معرفی کنیم پمپ بادی پیستونی نام دارد. این پمپ‌ها ماشین‌های نسبتاً ساده‌ای هستند که قیمت آن‌ها ارزان‌تر است. گنجایش این پمپ‌ها بین ۲۵ تا ۱۰۰۰ لیتر است و فشاری که به وسیله آن‌ها تولید می‌شود بین ۸ تا ۱۰ بار است. یعنی به طور معمول ۲۵ تا ۵۰ لیتر در مصارف معمولی و ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ لیتر در مصارف صنعتی استفاده می‌شوند. در اکثر مواقع که به استفاده و کار مداوم احتیاجی نیست، این پمپ‌ها گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. پمپ بادی پیستونی به وسیله یک میل لنگ هوای داخل پمپ را فشرده می‌کنند. از این پمپ‌ها همچنین می‌توان برای پالایشگاه‌ها و صنایع پلاستیک ‌سازی نیز استفاده کرد.


  بیشتر بخوانید : 


  پمپ بادی پیستونی

  پمپ بادی روتاری

  پمپ بادی روتاری پیشرفته‌ترین پمپ‌های بادی هستند. این پمپ‌ها انرژی زیادی مصرف می‌کنند و از طرفی دیگر می‌توانند هوای فشرده‌شده بیشتری نیز تولید کنند. علاوه بر باد کردن وسایل بادی بزرگ مانند تخت خواب و یا استخر، از این پمپ‌ها برای مصارفی که فشار هوای بالای ۱۰۰۰ نیز نیاز دارند نیز استفاده می‌شود. برای فشرده‌سازی هوا در پمپ‌های بادی روتاری هوا از میان دو روتور رد می‌شود و به هوای فشرده تبدیل می‌شود.

  این پمپ‌ها به دو دسته یک پیچ و دو پیچ تقسیم می‌شوند. نوع دو پیچ‌های آن قدرت بالاتری نسبت به یک پیچ دارد. مزیت دیگر این پمپ‌ها این است که می‌توان هم با استفاده از روغن و هم بدون روغن از آن‌ها استفاده کرد. به طور مثال در صنایع غذایی به دلیل اینکه ممکن است باد خروجی همراه با روغن باشد از نوع بدون روغن آن استفاده می‌شود. از جمله مزیت‌های استفاده روغن در پمپ‌های بادی روتاری می‌توان به افزایش طول عمر قطعات و جلوگیری از آسیب دیدن در برابر گرما اشاره کرد. در نتیجه اگر قصد استفاده از آن در هر صنعتی به جز صنایع غذایی را دارید می‌توانید از نوع روغن‌دار آن استفاده کنید.

  پمپ بادی روتاری

  پمپ‌های بادی خارجی

  پمپ‌ها و کمپرسورها از مکانیسم‌های بسیار مشابهی استفاده می‌کنند و اساساً عملکرد یکسانی را انجام می دهند. باتوجه به نوع پمپ، کاربرد و مشخصات دیگر، قیمت این دستگاه تعیین می‌شود. پمپ بادهای صنعتی در انواع مختلفی به‌ فروش می‌رسند. این دستگاه کاربردهای زیادی دارد و در صنایع مختلف استفاده می‌شود. قطعا پمپ‌های بادی خارجی و یا پمپ باد با قطعات خارجی از قیمت بیشتری برخوردارند.

  نحوه استفاده از پمپ‌های بادی اینتکس

  پس ‌از اینکه راهنمای کار با پمپ‌های بادی را بررسی کردیم، حالا نوبت آن است که نحوه استفاده از پمپ‌های بادی اینتکس را به شما توضیح دهیم. در پمپ‌های بادی هوای موجود در محیط خارج که فشار و دمای پایینی دارند به وسیله کمپرسور از قسمت اپراتور دریافت می‌شوند. سپس با انجام یک سری مکانیسم‌های مکانیکی هوا متراکم و فشرده می‌شود یا به عبارتی دیگر هوا را از حجم زیاد به حجم کمتر تبدیل می‌کند. هنگام این فرایند دمای گاز و فشار گاز بالا می‌رود. سپس هوا با فشار و دمای بالا به قسمت کندانسور فرستاده می‌شود. بنابراین درباره راهنمای کار با پمپ‌های بازی یا نحوه استفاده از آن‌ها باید گفت کمپرسور عضو بسیار مهمی از پمپ‌های بادی است که هوا را از محیط بیرون دریافت می‌کند و سپس آن را با فشار بسیار بیشتر به خارج خود منتقل می‌کنند. نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که نحوه فشرده کردن هوا در قسمت کمپرسور به حالت‌های مختلفی انجام می‌شود که هنگام خرید باید حتماً متناسب با نیاز خود پمپ باد را انتخاب کنید.

  نکته‌ای که در این قسمت از راهنمای کار با پمپ‌های بادی اینتکس باید به آن اشاره کنیم این است که این پمپ‌ها به دو نوع دستی و برقی تقسیم می‌شوند. در نتیجه اگر می‌خواهید وسایل بادی خود را به صورت دستی باد کنید، پمپ بادی دستی می‌تواند این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از پدالی که روی پمپ نصب شده در کمترین زمان ممکن محصول خود را باد کنید. اما نکته مهم درباره استفاده از پمپ‌های بادی دستی انرژی و وقت نسبتاً زیادی است که باید صرف کنید تا بتوانید وسیله بادی خود را باد کنید. در نتیجه به طور معمول برای باز کردن این وسایل از پمپ بادی دستی استفاده نمی‌شود زیرا اگر وسیله شما بزرگ باشد زمان زیادی نیاز است آن را باد کنید.

  نحوه استفاده از پمپ‌های بادی

  قیمت پمپ‌های باد

  اگر قصد دارید وسایل بادی مانند استخر بادی یا تخت خواب خود را باد کنید حتماً دوست دارید بدانید که قیمت پمپ‌های بادی چقدر است؟ همان‌طور که می‌دانید، مانند بسیاری دیگر از وسایل موجود در بازار، پمپ‌های بادی به وسیله شرکت‌ها و برندهای مختلف تولید می‌شوند که این موضوع باعث شده تا قیمت آن‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. چیزی که هنگام ساخت پمپ‌ها مهم است نوع مواد و قطعات به کار رفته در آن‌ها است. زیرا هر چقدر پمپ بادی کیفیت مناسب‌تری داشته باشد، به تبع قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه نمی‌توان یک قیمت کلی را برای پمپ‌های بادی در نظر گرفت. شما می‌توانید هنگام خرید به فروشگاه موردنظر خود مراجعه کرده سپس بر اساس نیاز خود پمپ بادی را انتخاب کنید و قبل از آن حتماً درباره کیفیت ساخت سوالاتی را از پشتیبانی آن‌ها بپرسید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید از پمپ‌های استاندارد که وزن زیادی ندارند استفاده کنید. زیرا این پمپ‌ها معمولاً جای خیلی زیاد را اشغال نمی‌کنند و جابجایی آن‌ها نیز آسان‌تر است. از طرفی دیگر پمپ باد برقی برای باد کردن وسایل بادی که سایز بزرگی دارند مناسب است زیرا باعث اتلاف وقت و انرژی نمی‌شود.

  سخن پایانی

  در اطراف ما وسایل و ابزارآلات مختلفی وجود دارد که برای راه‌اندازی نیاز به استفاده از پمپ باد دارند. در نتیجه ممکن است بخواهید از باد برای مصارف شخصی و خانگی استفاده کنید و محصول بادی موردنظر خود را با استفاده از این پمپ‌ها باد کنید. در همین جهت در این مقاله درباره راهنمای کار با پمپ‌های بادی صحبت کردیم و شما متوجه شدید که پمپ‌های بادی چگونه کار می‌کنند. بنابراین برای خرید پمپ بادی دیگر دچار سردرگمی نخواهید شد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقالات مرتبط