طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟

آنچه در این مقاله میخوانید
  طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟

  یکی از رایج‌ترین پرسش‌هایی که در هنگام خرید استخر بادی برای خریداران پیش می‌آید این است که طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟ استخرهای بادی برند اینتکس دارای مدل‌های مختلفی هستند که طول عمر آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد. محصولات بادی به دلیل ساختار ظریف‌تر و آسیب پذیرتر به مراقبت و نگهداری بیشتری احتیاج دارند تا بدون بروز مشکل بتوانند چندین سال برای شما کار کنند. بنابراین نگهداری صحیح و اصولی به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر طول عمر استخرهای بادی اینتکس شناخته می‌شود که با آگاهی از نکات مربوط به مراقبت از این محصولات می‌توانید سال‌ها از آنها استفاده نمایید. در ادامه این مطلب به رایج‌ترین پرسش شما در رابطه با استخرهای بادی یعنی طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟ پاسخ می‌دهیم و راهکارهایی برای افزایش طول عمر استخر اینتکس را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  عوامل تاثیرگذار بر طول عمر استخر بادی

  طول عمر استخر بادی به عوامل متعددی بستگی دارد که در تعیین میانگین طول عمر یک استخر تاثیر بسزایی خواهند داشت. این عوامل شامل:

  • برند سازنده
  • کیفیت جنس بدنه محصول
  • نحوه نگهداری
  • میزان استفاده از استخر
  • آب و هوا

  در حالی که نوع استخر به عنوان اصلی‌ترین نشانه طول عمر آن در نظر گرفته می‌شود، اما برند تولیدکننده نیز تاثیر بسزایی بر طول عمر استخر بادی خواهد داشت. برندهای مختلفی اقدام به طراحی و تولید محصولات بادی اینتکس از جمله استخرهای بادی کرده‌اند که محصولات آنها به لحاظ سطح کیفی و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. برند اینتکس یکی از بهترین برندهای تولید کننده محصولات بادی مختلف است که استخرهای بادی آن طرفداران بسیاری دارند و با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه تولید می‌شوند. انواع استخر بادی اینتکس از لحاظ جنس و طول عمر به دو دسته استخر کودکان و استخر بزرگسالان طبقه بندی می‌شوند که دارای طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی هستند و در مقابل آسیب‌های احتمالی نیز مقاومت بالایی داشته و به راحتی آسیب نمی‌بینند.

  نحوه نگهداری از استخر بادی نیز همانطور که اشاره کردیم، عامل تعیین کننده و مهمی در طول عمر آن است که مراقبت صحیح از آن نیز کاملا بر عهده شما است. به طور کلی 50 درصد طول عمر استخر بادی به کیفیت آن و 50 درصد دیگر نیز به نحوه مراقبت و نگهداری شما از استخر بستگی دارد. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که استخر بادی شما در مقابل هرگونه آسیبی همچون برخورد با اشیا تیز، مقاوم باشد و بدون در نظر داشتن نکات ایمنی، سال‌ها برایتان کار کند. آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید نیز بر طول عمر استخر بادی تاثیر دارد؛ آب و هوای سخت، اثرات مخربی بر طول عمر استخر بادی خواهد داشت. اگر منطقه‌ای زندگی شما دارای تغییرات و نوسانات شدید آب و هوایی است، ساییدگی استخر بادی شما ممکن است سریع‌تر از حالت معمولی و در مناطق معتدل اتفاق بیفتد.

  استخرهای اینتکس چقدر عمر می‌کنند؟

  طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟ استخرهای بادی اینتکس در صورت مراقبت و نگهداری صحیح به طور متوسط بین 5 الی 7 سال عمر می‌کنند. اما همانطور که اشاره کردیم، طول عمر استخر بادی ارتباط مستقیمی با نوع نگهداری از آن دارد. یعنی اگر از استخر خود به درستی استفاده کنید و مراقب عدم برخورد اشیا تیز و برنده با بدنه آن باشید و استخر را با آب تمیز و پاکیزه پر کنید، قطعا محصول بادی شما طول عمر بیشتری خواهد داشت.


  بیشتر بخوانید: روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی اینتکس


  طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟

  راهکارهایی برای افزایش طول عمر استخر اینتکس

  اگر می خواهید طول عمر استخر بادی شما از میزان استاندارد و معمول آن بیشتر باشد، با انجام چند اقدام ساده می‌توانید طول عمر این محصول پرطرفدار اما حساس را افزایش دهید. راهکارهای کاربردی افزایش طول عمر استخرهای بادی اینتکس شامل:

  استخر خود را بر روی سطوح صاف و تمیز قرار دهید

  قرار دادن استخر بادی بر روی سطوح ناهموار و مملو از گرد، غبار، شن و سنگ ریزه یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که اکثر صاحبان استخر مرتکب می‌شوند. حتی کوچکترین شیب، آب را به یک طرف استخر منتقل می‌کند و در نتیجه فشار بیشتری را به یک سمت استخر شما وارد خواهد کرد. عدم توزیع مناسب و یکسان آب در استخر بادی سبب می‌شود تا ناحیه‌ای که دارای میزان آب بیشتری است، آسیب پذیر شده و مقابل آسیب‌های احتمالی نیز مقاومت بالایی نداشته باشد.

  استفاده از سیستم فیلتر استخر

  سیستم فیلتر وظیفه حذف زباله‌ها و سایر آلاینده‌های مضر از سطح آب استخر را بر عهده دارد. این فرآیند تمامی مواد اضافی و مخربی که به بدنه استخر آسیب وارد می‌کنند را حذف کرده و کیفیت آب استخر شما را بهبود می بخشد. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، فیلترهای شنی مانند اینتکس گزینه خوبی برای انجام این کار هستند. برای خرید تصفیه کننده و شفاف کننده آب استخر بر روی لینک کلیک کنید.

  شیمی آب استخر را به درستی تنظیم کنید

  شیمی استخر نقش حائز اهمیتی را در نگهداری صحیح از استخر بادی ایفا می‌کند؛ به طوری که بی توجهی به آن موجب کاهش طول عمر استخر شما خواهد شد. منظور از شیمی آب استخر بادی میزان اسیدی و یا قلیایی بودن آن است که با معیاری به نام PH تعیین می‌شود. مقدار PH از صفر (اسیدی قوی) تا 14 (قلیایی قوی) است که میزان PH ایده آل برای آب استخر بین 2/7 الی 6/7 می‌باشد. سطوح PH بالا یا پایین به بدنه استخر آسیب وارد می‌کند و موجب پوسیدگی بدنه آن و کدر شدن آب خواهد شد. PH نامناسب آب استخر علاوه بر آسیب به بدنه آن برای سلامتی شما نیز مضر است و عوارضی همچون سوزش چشم و خارش پوست را به همراه دارد.

  یک برنامه نگهداری منظم برای استخر خود در نظر بگیرید

  نظافت و نگهداری منظم به افزایش طول عمر استخر بادی کمک زیادی می‌کند. نگهداری از استخر بادی شامل انجام اقدامات ساده اما مهمی همچون شستشوی بدنه با مواد شوینده ملایم، تمیز کردن و چک کردن فیلتر و تعویض به موقع آب استخر است که تاثیر بسزایی بر طول عمر آن خواهند داشت. بهتر است برای تمیز کردن استخر خود برنامه منظمی داشته باشید؛ به عنوان مثال هفته‌ای یک مرتبه یا بیشتر (بر اساس میزان استفاده) استخر خود را کاملا تمیز کنید.

  سایر نکات مراقبت از استخر بادی اینتکس شامل:

  • استخر را بیش از حد مجاز باد نکنید
  • استخر بادی را در نزدیکی لوازم گرمایشی قرار ندهید
  • پیش از قرار دادن استخر بر روی زمین از تمیز بودن سطح موردنظر اطمینان حاصل کنید
  • مراقب عدم برخورد استخر بادی با اشیا تیز باشید

  با رعایت این نکات ساده اما مهم می‌توانید به درستی از استخر بادی خود استفاده کرده و طول عمر آن را افزایش دهید.


  بیشتر بخوانید: نحوه ی باد کردن انواع محصولات بادی اینتکس


  استخرهای اینتکس چقدر عمر می‌کنند؟

  سخن پایانی

  ما در این مطلب عوامل تاثیرگذار بر طول عمر استخر بادی را مورد بررسی کردیم و به پرسش رایج شما یعنی طول عمر استخر بادی اینتکس چقدر است؟ نیز پاسخ دادیم. همانطور که خواندید، استخرهای بادی اینتکس معمولا بین 5 الی 7 سال عمر می‌کنند اما افزایش یا کاهش این بازه زمانی تا حد زیادی به نوع نگهداری شما بستگی دارد. با مراقبت و نگهداری اصولی از استخر بادی می‌توانید طول عمر آن را به 10 سال نیز برسانید. اما در صورتی که به نکات گفته شده در این مقاله توجه نداشته باشید، استخر بادی شما بسیار سریع‌تر از آنچه که تصور می‌کنید، دچار آسیب شده و به تعمیر یا تعویض احتیاج پیدا خواهد کرد.

  سوالات متدوال برای طول عمر استخر بادی اینتکس

  طول عمر استخرهای بادی اینتکس چقدر است؟

  استخر های بادی اینتکس، بطور متوسط بین 5 الی 7 سال عمر می کنند. اما چنانچه از استخر خود بطور صحیح نگهداری کنید قطعا طول عمر بیشتری خواهد داشت.

  چه راهکارهایی برای افزایش عمر استخر های بادی اینتکس وجود دارد؟

  قرار دادن استخر بر روی سطوح تمیز و صاف

  استفاده از سیستم فیلتر استخر

  تنظیم شیمی آب استخر

  داشتن یک یک برنامه نگهداری منظم برای استخر

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقالات مرتبط