نحوه تمیز کردن خانه‌ های بادی و پرشی

آنچه در این مقاله میخوانید
  نحوه تمیز کردن خانه‌ های بادی و پرشی

  پاک کردن آلودگی ها و لکه ‌ها از خانه ‌های پرشی و بادی بخش مهمی از نگهداری آنها به شمار می‌رود. مطمئنا دوست ندارید خانه‌های بادی و پرشی شما پس از چندین بار استفاده دچار مشکل شده و یا کودکانتان پس از یک روز سرگرم‌کننده با خانه‌های بادی، توسط میکروب‌ها آلوده شوند. بنابراین به منظور جلوگیری از بروز این مشکلات باید با نحوه تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی به طور کامل آشنایی داشته باشید. اگر پس از استفاده از خانه‌های بادی و پرشی نسبت به تمیز کردن آنها اقدام نکنید، کپک و باکتری به سرعت بر روی آن‌ها رشد کرده و موجب ایجاد لکه‌های‌ سخت خواهند شد. امروزه می‌توانید از روش‌های مختلفی برای تمیز کردن، نگهداری و جلوگیری از تبدیل خانه‌های بادی و پرشی به محل‌ تخم‌ریزی باکتری‌ها استفاده کنید. در ادامه این مطلب نحوه تمیز کردن خانه های بادی و پرشی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بهترین روش برای تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی را نیز به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  اهمیت تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی

  حفظ نظافت و تمیزی خانه‌های بادی و پرشی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا انجام این کار موجب پیشگیری از ایجاد آلرژی و مشکلات تنفسی شده و از انتشار میکروب‌ نیز جلوگیری خواهد کرد. برخی از مهم‌ترین دلایل اهمیت تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی شامل:

  • جلوگیری از گسترش عفونت‌ها و بیماری های منتقله از هوا
  • جلوگیری از رشد باکتری‌ها و کپک‌ها
  • حفظ نظافت محیط پیرامون
  • جلوگیری از سایش و پارگی پارچه خانه‌های بادی و پرشی (کثیفی و زباله می‌تواند به پارچه و بخیه‌های خانه پرشی آسیب وارد کند)
  • کمک به حفظ سلامت کودکان

  بیشتر بخوانید: نحوه ایمن ‌سازی خانه‌ های بادی و پرشی اینتکس


  نحوه تمیز کردن خانه‌ های بادی و پرشی

  نحوه تمیز کردن خانه های بادی و پرشی

  بازی با خانه‌های بادی و پرشی، فعالیت سرگرم‌کننده و مورد علاقه کودکان است؛ به خصوص خانه‌های پرشی و بادی سرسره‌دار که بازی با آنها هیجان بسیاری دارد. این محصولات پس از استفاده بسیار کثیف شده و به نظافت احتیاج دارند. روش‌های مختلفی برای پاک کردن آلودگی ها و لکه ‌ها از خانه ‌های پرشی و بادی وجود دارد که در این بخش بهترین روش برای تمیز کردن خانه‌ های بادی و پرشی را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد. نحوه تمیز کردن خانه های بادی و پرشی به صورت زیر است:

  1. آماده شدن برای پاکسازی

  ابتدا خانه بادی یا پرشی را بر روی یک برزنت ضد آب قرار دهید. یک منطقه باز روی چمن نیز می‌تواند برای انجام این کار مناسب باشد. با این حال، مراقب باشید تا اجسام نوک تیز و سخت در محیط پیرامون به خانه بادی یا پرشی شما آسیب وارد نکنند. برای تمیز کردن خانه‌های پرشی و بادی به برخی وسایل ضروری مانند پارچه و حوله، محلول تمیزکننده، جاروبرقی، برس نرم و پرزدار احتیاج دارید. به یاد داشته باشید که پاک کردن آلودگی ها و لکه‌ها از خانه‌های پرشی و بادی به دقت بالایی نیاز دارد.

  2. پاک کردن گرد و غبار از روی خانه بادی

  پاک کردن گرد و غبار از روی خانه بادی گام دوم در فرآیند تمیز کردن آن است. برای انجام این کار می‌توانید از یک جاروی معمولی یا جاروبرقی استفاده کنید تا کثیفی و گرد و غبار را به راحتی از روی سطح آن تمیز نمایید. توجه کنید که شکاف‌ها و نواحی پشت فلپ را به خوبی بپوشانید و نه تنها مناطقی که بچه‌ها در آن بازی می‌کنند، بلکه کل خانه بادی را تمیز کنید.


  بیشتر بخوانید: راهنمای کامل قلعه بادی کودک


  نحوه تمیز کردن خانه های بادی و پرشی

  3. شستن خانه بادی و پرشی

  هنگامی که تمام گرد و غبار خشک و کثیفی خانه بادی و یا پرشی را پاک کردید، وقت آن است که به تمیز کردن عمیق‌تر آنها مشغول شوید. در این مرحله باید با استفاده از یک محلول شستشو، شستن خانه بادی را آغاز کنید. مخلوط کردن سرکه (یک پیمانه) و آب (سه پیمانه) به همراه صابون (بدون سفید کننده) یک پاک‌کننده خانگی عالی برای تمیز کردن خانه بادی و پرشی است. از یک اسفنج یا برس نرم برای تمیز کردن مناطق کثیف و لکه‌دار استفاده نمایید و سپس خانه بادی یا پرشی را کاملا آبکشی کنید.

  4. از یک ماده ضدعفونی کننده استفاده کنید

  ضدعفونی کردن خانه بادی و پرشی به منظور جلوگیری از انتشار باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا بسیار مهم و ضروری است. برای انجام این کار استفاده از مواد ضدعفونی فاقد سفید کننده توصیه می‌شود؛ زیرا سفید کننده‌ها موجب محو شدن رنگ و آسیب به وینیل خانه بادی و پرشی می‌شوند.

  5. خشک‌کردن خانه پرشی

  پس از تمیزکاری و ضدعفونی کردن باید خانه بادی و پرشی را خشک کنید. برای خشک کردن خانه ‌های پرشی می توانید آنها را به سادگی زیر نور خورشید قرار داده و یا خودتان با کمک یک حوله نرم این کار را انجام دهید. در صورت وجود تجمع آب بیش از حد در خانه بادی و پرشی حتما آن را پاک کنید و یا آنها را در مقابل نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید تا خشک شود. پس از خشک شدن کامل می‌توانید خانه پرشی را باد کرده و مجددا از آن استفاده نمایید.


  بیشتر بخوانید: نحوه ی استفاده و نگهداری از تخت بادی و تشک بادی


  اصول پاک کردن آلودگی ها و لکه‌ ها از خانه ‌های پرشی

  تا اینجا با دلایل اهمیت و نحوه تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی آشنا شدید. اما برخی اصول اولیه‌ و مهمی نیز وجود دارند که در هنگام پاک کردن آلودگی ها و لکه ‌ها از خانه ‌های پرشی باید به آنها توجه داشته باشید. این اصول شامل:

  1. خانه بادی و پرشی شما بهتر است در فضای باز و خشک تمیز شود. در یک روز روشن و در مقابل نور خورشید، می‌توانید یک زمین چمن، سوله یا یک گاراژ را برای این کار انتخاب کنید.

  2. برای این که اجازه دهید یک قسمت از خانه پرشی خشک شود در حالی که شما روی قسمت دیگر تمرکز می‌کنید، توصیه می‌شود که خانه بادی را ابتدا از داخل به جلو ضدعفونی کنید.

  3. مواد شوینده و آب را در یک ظرف پلاستیکی ترکیب کرده و روی خانه بادی و پرشی اسپری کنید. کمی صبر کرده و سپس آن را پاک کنید.

  4. بهتر است پس از تمیز کردن سطح داخلی خانه، سطح بیرونی آن را تمیز کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که برای خشک شدن خانه بادی و استفاده مجدد از آن عجله نکنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود؛ زیرا خانه بادی و پرشی زمانی که مرطوب باشند، محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک خواهند بود.

  نحوه ضد عفونی کردن خانه ‌های پرشی و بادی

  برای ضد عفونی کردن خانه‌ های پرشی توصیه ما استفاده از پاک‌کننده‌هایی است که خودتان می‌توانید بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی در خانه تهیه کنید. نحوه ضد عفونی کردن خانه ‌های پرشی و بادی به شرح زیر است:

  برای شروع ابتدا دو قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی، یک فنجان سرکه سفید و حدود سه فنجان آب را در یک بطری اسپری با یکدیگر ترکیب کنید. صابون را تکان دهید تا تجزیه شود. مخلوط را بر روی سطح خانه بادی و پرشی اسپری کرده و سپس آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. پس از تمیز کردن کل خانه بادی و پیش از استفاده مجدد، اجازه دهید سطح به طور طبیعی خشک شود. توصیه‌ نهایی ما برای تمیز کردن خانه ‌های بادی و پرشی این است که ابتدا بخش کوچکی از آن‌ها را با چند قطره محلول ساختنی، ضدعفونی کنید تا مطمئن شوید که هیچ عارضه جانبی ناخوشایندی مانند لکه شدن یا تخریب خانه بر اثر استفاده از این محلول ایجاد نخواهد شد.


  بیشتر بخوانید: نحوه ی باد کردن انواع محصولات بادی اینتکس


  اصول پاک کردن آلودگی ها و لکه‌ ها از خانه ‌های پرشی

  سخن پایانی

  ما در این مطلب دلایل اهمیت و نحوه تمیز کردن خانه های بادی و پرشی را مورد بررسی قرار دادیم و شما را با بهترین روش برای تمیز کردن خانه های بادی و پرشی نیز آشنا کردیم. همانطور که خواندید، این خانه‌ها به مراقبت و رسیدگی زیادی احتیاج دارند تا پس از استفاده دچار آسیب‌های احتمالی همچون پارگی و یا کثیفی نشوند. اگر پس از هر مرتبه استفاده از خانه بادی و پرشی آنها را به صورت اصولی تمیز، ضدعفونی و سپس خشک نمایید به راحتی می‌توانید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و سال‌ها از خانه بادی و پرشی خود استفاده نمایید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقالات مرتبط