نحوه ایمن ‌سازی خانه‌ های بادی و پرشی اینتکس

آنچه در این مقاله میخوانید
  نحوه ایمن ‌سازی خانه‌ های بادی و پرشی اینتکس

  خانه‌های بادی و پرشی از جمله محصولات پرطرفدار و محبوب هستند که در شهربازی، جشن تولد یا رویدادهای تفریحی و ورزشی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. مراقبت، نگهداری و ایمن سازی این محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا به طور مستقیم با کودکان در ارتباط هستند و باید از امنیت کافی برخوردار باشند. از این رو آشنایی با نحوه ایمن ‌سازی خانه ‌های بادی و پرشی اینتکس بسیار مهم بوده و به حفظ سلامت و ایمنی کودکان و البته افزایش طول عمر این محصولات کمک بسیاری خواهد کرد. رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از خانه‌های بادی و پرشی همچون نظارت یک بزرگسال بر فعالیت کودکان، درآوردن کفش‌ها پیش از ورود به خانه بادی و پرشی، نبردن اسباب بازی و اجسام تیز به داخل خانه‌ها بسیار مهم است و باید به آنها توجه ویژه داشته باشید؛ زیرا در نظر داشتن این موارد احتمال آسیب دیدگی خانه بادی و پرشی را کاهش می‌دهد.

  یکی از نکات مهمی که در هنگام ایمن‌ سازی خانه‌های بادی و پرشی باید به آن دقت کنید؛ نحوه تنظیم و محل قرارگیری آنها است. با قرار دادن خانه بادی و پرشی در محلی مناسب و رعایت نکات مربوط به نحوه ایمن سازی خانه های بادی و پرشی دیگر نگرانی بابت بازی کودکان خود در آنها نخواهید داشت. اما چگونه یک خانه پرشی را ایمن کنیم تا با خیال آسوده فرزندان خود را در آن تنها بگذاریم؟ در ادامه این مطلب خطرات عدم ایمن سازی مناسب خانه های پرشی و بادی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نحوه ایمن سازی خانه های بادی و پرشی را نیز به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  خطرات عدم ایمن ‌سازی مناسب خانه ‌های بادی و پرشی

  خانه‌های بادی و پرشی ممکن است یک وسیله بازی کودکانه بی خطر به نظر برسند، اما این محصولات پرطرفدار در صورت عدم رعایت نکات ایمنی می‌توانند برای کودکان شما بسیار خطرناک باشند. از این رو باید با خطرات عدم ایمن‌ سازی مناسب خانه ‌های پرشی و بادی آشنایی داشته باشید تا بتوانید با فراهم آوردن تمهیدات و شرایط موردنیاز، خطر بروز صدمات احتمالی را کاهش دهید. درصد قابل توجهی از صدمات و خطرات ناشی از خانه‌های بادی و پرشی به دلیل عدم ایمن سازی صحیح و یا استفاده از آنها در مکان‌های نامناسب و شرایط جوی نامساعد همچون باد و طوفان رخ می‌دهند.

  خطر واژگونی یکی از شایع‌ترین خطرات عدم ایمن ‌سازی مناسب خانه ‌های پرشی و بادی است که بر اثر استفاده از آنها در هنگام وزش باد شدید اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید که حدود 70 درصد از صدمات و خطرات خانه‌های بادی و پرشی به علت استفاده از آنها در آب و هوای طوفانی و بارانی اتفاق افتاده است. از این رو محققان اذعان دارند که خانه‌های پرشی و بادی باید همیشه با کیسه‌های شن یا چوب بر روی زمین چفت شوند تا خطر واژگون شدن آنها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.


  بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن خانه‌ های بادی و پرشی


  خطرات عدم ایمن ‌سازی مناسب خانه ‌های بادی و پرشی

  نکات ایمنی استفاده از خانه‌ های بادی و پرشی

  در هنگام استفاده از خانه‌های بادی و پرشی باید به برخی نکات ساده اما مهم توجه داشته باشید تا با رعایت آنها بتوانید درصد بروز خطرات احتمالی را به طرز چشمگیری کاهش دهید. این نکات مهم شامل:

  • اطمینان حاصل کنید که خانه بادی و پرشی بر اساس دستورالعمل‌های سازنده به طور ایمن به زمین بسته شده است
  • تمامی دستورالعمل‌های ایمنی درج شده در دفترچه راهنمای محصول از جمله محدودیت‌های سنی، قد، وزن و حداکثر ظرفیت مجاز استفاده از آن را رعایت کنید. تولیدکنندگان و حامیان ایمنی توصیه می‌کنند که کودکان زیر 6 سال نباید از وسایل بادی و خانه‌های پرشی استفاده کنند
  • در هنگام استفاده کودکان از خانه‌های بادی و پرشی، حضور یک بزرگسال ضروری است
  • در حالت ایده‌آل بهتر است کودکان به طور همزمان بر روی خانه‌های بادی نپرند؛ به همین دلیل جهت کنترل بهتر باید تعداد کودکان را محدود کرده و به تناسب قد و وزن آنها با یکدیگر نیز توجه داشته باشید
  • خانه‌های بادی را بر روی یک سطح صاف و عاری از زباله و دور از خطوط برق، شاخه درختان و منابع آب قرار دهید؛
  • در صورت وزش باد شدید از استفاده از خانه‌های بادی و پرشی جدا خودداری کنید؛ زیرا همانطور که اشاره کردیم در شرایط جوی نامساعد، خطر واژگونی خانه‌های بادی و پرشی وجود دارد

  چگونه یک خانه پرشی را ایمن کنیم

  نحوه ایمن ‌سازی خانه ‌های بادی و پرشی بدین شکل است که ابتدا می‌بایست پایه‌ها و وزنه‌ها را به دقت بررسی کنید. باید مطمئن شوید که خانه بادی و پرشی با چوب و وزنه به درستی در جای خود قرار گرفته‌اند. در واقع باید اطمینان حاصل کنید که وزنه‌هایی با وزن سنگین بر روی خانه‌ها قرار داده شده است تا در صورت وزش بادهای شدید، طوفان و یا بارندگی آنها را در جای خود ثابت نگه ‌دارند.

  خانه‌های بادی کوچک‌ می‌توانند در داخل منزل استفاده شوند اما خانه‌های بادی و پرشی بزرگ معمولا برای رویدادهای خارج از منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند. حتما توجه کنید که اگر در خارج از منزل هستید باید به وضعیت آب و هوا توجه داشته باشید. نظارت بر شرایط آب و هوایی محلی روز بسیار مهم است. اگر احتمال وزش باد پیش بینی شده باشد، به هیچ وجه از خانه پرشی استفاده نکنید. به محض شروع وزش باد و به پراکنده شدن گرد و غبار باید از کودکان بخواهید که خانه بادی را ترک کنند. در ادامه نکات و نحوه ایمن ‌سازی خانه ‌های بادی و پرشی در شرایط خاص را به شما آموزش خواهیم داد.


  بیشتر بخوانید: راهنمای کامل قلعه بادی کودک


  ایمن کردن یک خانه پرشی در چمن

  ایمن کردن یک خانه پرشی در چمن مسئله بسیار حیاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. خانه‌های پرشی می‌توانند بر روی چمن نصب شوند اما انتخاب مکان مناسب آنها بسیار مهم است. سطح چمن باید صاف و عاری از هرگونه اجسام سخت و تیز باشد؛ زیرا موجب پارگی و سوراخ شدن آن می‌شوند. استفاده از کیسه‌های شن یا وزنه‌های آب نیز برای استحکام خانه‌های پرشی توصیه می‌شود. چمن به عنوان ایده آل‌ترین سطح برای استقرار خانه‌های پرشی در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا سطح چمن نرم بوده و در صورت افتادن کودکان بر روی زمین، آسیب جدی به آنها وارد نخواهد شد.

  پایه‌های مورد استفاده جهت مستحکم سازی خانه‌های بادی و پرشی، بهتر است فولادی و سنگین باشند. انواع مختلفی از پایه‌ها مانند قلاب J، پین پیچ‌خورده و چوب‌ برای انجام این کار وجود دارند. علاوه بر این موارد، کیسه شن یا کیسه آب نیز به منظور ایمن سازی و ایجاد استحکام در خانه‌های بادی و پرشی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا این اجسام وزن بالایی دارند و برای کودکان ایمن‌تر هستند.

  ایمن کردن یک خانه پرشی در چمن

  ایمن‌سازی یک خانه پرشی روی بتن

  خانه‌های پرشی می‌توانند بر روی بتن نیز قرار گیرند، اما پیش از قرار دادن خانه بر روی این سطح باید اقدامات لازم جهت ایمن‌سازی یک خانه پرشی روی بتن را انجام دهید. ابتدا مطمئن شوید که سطح بتن کاملا صاف و تراز است تا خانه پرشی بر روی آن واژگون نشود. جهت ثابت نگه داشتن خانه‌های بادی و پرشی از کیسه‌های شن یا وزنه‌های سنگین و برای محکم کردن آنها بر روی زمین نیز از چوب استفاده کنید. این اقدامات موجب جلوگیری از واژگونی خانه‌های پرشی و بادی خواهند شد.

  اجتناب از برپایی خانه ‌های بادی در باد شدید

  یکی از بزرگ‌ترین خطرات در هنگام استفاده از خانه‌های بادی و پرشی وزش باد است؛ بنابراین باید اجتناب از برپایی خانه‌ های بادی در باد شدید را در دستور کار خود قرار دهید. وزش باد شدید می‌تواند پایه‌های یک خانه پرشی را سست کرده و آن را واژگون سازد. اگر سرعت باد بالا باشد هرگز نباید از خانه بادی و پرشی استفاده کنید. اگر صاحب یک کسب و کار اجاره خانه بادی هستید که وسایل بادی را برای مهمانی‌ها و رویدادها راه‌ اندازی می‌کنید یا خودتان صاحب یک خانه بادی و پرشی هستید باید وضعیت آب و هوای منطقه‌ای را که می‌خواهید خانه بادی را در آن نصب کنید به دقت مورد بررسی قرار دهید. بنابراین شرایط آب و هوایی را روز قبل از استقرار خانه پرشی چک کنید؛ اگر شرایط آب و هوایی، مساعد نباشد و وزش باد شدید نشان داده شود، حتما استفاده از خانه‌های بادی‌ را متوقف کرده و به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی نیز آن‌ها را پایین بیاورید.

  اجتناب از برپایی خانه ‌های بادی و پرشی در کنار استخر

  اجتناب از برپایی خانه‌های بادی و پرشی در کنار استخر یکی دیگر از موارد مهمی است که در هنگام استفاده از محصولات بادی و پرشی باید به آن توجه ویژه داشته باشید. برپایی خانه‌های بادی و پرشی در کنار استخر، خطر پرت شدن کودکان در استخر را به همراه دارد. بنابراین توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب به کودکان خود از برپایی خانه‌های بادی و پرشی در کنار استخر اجتناب کرده و آنها را در محیطی امن و صاف قرار دهید.


  بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین چادر بازی کودک اینتکس


  نحوه ایمن ‌سازی خانه‌ های بادی و پرشی

  جمع بندی

  ما در این مطلب نحوه ایمن سازی خانه های بادی و پرشی را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و شما را با نکات مهم برپایی این محصولات بادی در محیط‌های مختلف نیز آشنا کردیم. همانطور که خواندید، خانه‌های بادی و پرشی باید بر روی سطوح صاف و نرم همچون چمن قرار گیرند و در داخل آنها نیز اجسام سنگین همچون کیسه شنی قرار داده شود تا خطر واژگونی خانه‌ها به حداقل برسد. عدم استفاده از این محصولات در شرایط جوی نامساعد و برپایی آنها در کنار استخر نیز از دیگر نکات مهم جهت حفظ امنیت کودکان در هنگام بازی در خانه‌های بادی و پرشی محسوب می‌شوند.

  سوالات متدوال نحوه ایمن سازی خانه های بادی و پرشی

  چگونه خانه های بادی و پرشی را ایمن کنیم؟

  نصب خانه بادی و پرشی مطابق با دستورالعمل های سازنده

  قرار دادن خانه‌های بادی بر روی یک سطح صاف و عاری از زباله و دور از خطوط برق، شاخه درختان و منابع آب

  ایمن سازی خانه ها بادی در برابر وزش باد شدید

  رعایت دستورالعمل های قید شده در دفترچه راهنما، از جمله محدودیت سنی، قد و وزن

  عدم ایمن سازی خانه های بادی چه خطراتی در پی دارد؟

  واژگونی خانه های بادی و پرشی بر اساس وزش باد شدید از مهمترین خطرات ناشی از عدم ایمن سازی آنها است. از این رو خانه های بادی باید با کیسه های شنی یا چوب بر روی زمین چفت شوند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقالات مرتبط