روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی اینتکس

آنچه در این مقاله میخوانید
  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی اینتکس

  استخرهای بادی اینتکس از لایه‌های مختلف پی وی سی مقاوم و باکیفیت ساخته می‌شوند تا بدنه آنها در گذر زمان آسیب نبیند. استفاده از این ماده در ساخت استخر بادی سبب می‌شود تا عوامل محیطی همچون برخورد با اجسام سخت و یا تغییر درجه هوا به راحتی قادر به آسیب به استخر نباشند و بتوانید سال‌ها بدون نیاز به تعمیر از آن استفاده کنید. اما علاوه بر جنس بدنه باکیفیت عوامل دیگری همچون نحوه نگهداری، رعایت بهداشت و تمیز نگه داشتن استخر بادی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و نقش حائز اهمیتی را در افزایش طول عمر آن ایفا می‌کنند.

  به نظر شما چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم تا مجبور نباشیم برای هر مرتبه استفاده آن را مجددا آب کنیم؟ راهکارهای ساده اما کاربردی مختلفی برای تمیز نگه داشتن آب استخر بادی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید آب استخر بادی خانگی خود را مدت زمان بیشتری تمیز و قابل استفاده نگه دارید. در ادامه این مطلب به رایج‌ترین پرسش شما یعنی چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم به طور کامل پاسخ می‌دهیم و روش‌های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی اینتکس را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  اهمیت تمیز نگه داشتن آب استخر بادی اینتکس

  اگر صاحب یک استخر بادی باشید قطعا علاوه بر روش‌های نگهداری از این محصول جذاب به نحوه تمیز نگه داشتن آب درون استخر نیز فکر کرده‌اید. بدون شک این سوال که چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم برای شما پیش آمده است و به دنبال روش‌هایی برای تمیز نگه داشتن آب درون استخر بادی خود بوده‌اید. تمیز و زلال نگه داشتن آب استخر بادی از آلوده شدن آب و تجمع باکتری‌ها و میکروب‌های مختلف در آن جلوگیری خواهد کرد.

  از آنجایی که آب استخر به طور مستقیم با پوست شما در تماس است؛ بنابراین باید تمیز نگه داشتن آن را جدی بگیرید تا از ابتلا به بیماری‌های مختلف پوستی جلوگیری نمایید. علاوه بر مسائل مربوط به سلامت شما، تمیز نگه داشتن آب استخر همچنین به افزایش طول عمر و بهره وری آن نیز کمک خواهد کرد. به همین دلیل است که سوال چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم از جمله رایج‌ترین پرسش‌های صاحبان استخر بادی است که پس از خرید این محصول مطرح می‌کنند و به دنبال پاسخ آن هستند. در بخش بعدی با معرفی روش‌هایی برای تمیز نگه داشتن آب استخر بادی به این پرسش مهم شما پاسخ خواهیم داد.

  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  همانطور که اشاره کردیم، راهکارهای مختلفی برای تمیز نگه داشتن آب استخر بادی وجود دارد که با انجام آنها به راحتی می‌توانید آب استخر خود را مدت زمانی طولانی‌تری تمیز و پاکیزه نگه دارید. در ادامه برخی از بهترین و کارآمدترین روش‌های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی را به شما آموزش خواهیم داد:

  پوشاندن استخر زمانیکه از آن استفاده نمی کنید

  پوشاندن سطح استخر یکی از راهکارهای تمیز نگه داشتن آن است که از نفوذ آلودگی به داخل آن جلوگیری خواهد کرد. مواقعی که از استخر بادی خود استفاده نمی‌کنید، سطح آن را با سانی تنت (نوعی چادر مخصوص) بپوشانید تا هیچگونه آلودگی و یا حشرات موذی راهی برای نفوذ به آن را نداشته باشند. بدین ترتیب زمانی که می‌خواهید استخر را آب کنید، نیازی به تمیز کردن آن نخواهید داشت و آب استخر نیز در یک محیط تمیز و عاری از آلودگی ریخته خواهد شد.


  بیشتر بخوانید: مقایسه استخر بادی و استخر پیش ساخته


  اهمیت تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  کشیدن جاروبرقی کف استخر

  به اشخاصی که سوال می‌کنند چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم اکیدا توصیه می‌کنیم که روش جاروبرقی کشیدن کف استخر را امتحان کنند. طبیعتا وزش باد سبب می‌شود تا گرد و خاک و یا برگ درختان کف استخر را کثیف و آلوده کنند. در نتیجه بهتر است که هر از چند گاهی از جارو برقی استفاده کرده و کف استخر را به خوبی تمیز کنید تا تمامی آلودگی‌ها از کف استخر جدا شوند.


  بیشتر بخوانید: راهنمای خرید استخر بادی


  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  قرار دادن اسفنج جاذب روغن در آب استخر

  یکی دیگر از روش‌هایی که به تمیز نگه داشتن آب استخر بادی کمک می‌کند، استفاده از اسفنج هایی است که وقتی بر روی سطح آب قرار می‌گیرند، روغن آن را جذب کرده و در واقع آب را تصفیه می‌کنند. شستن پاها قبل از ورود به استخر نیز کمک می‌کند که آب درون آن عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی باشد. بنابراین بهتر است که با پای کثیف وارد استخر نشوید.

  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  استفاده از زبانه های کلر و دستگاه های پخش کننده در استخرهای بزرگتر

  برای تمیز نگه داشتن استخر‌های بادی بزرگ می‌توانید از قرص کلر استفاده کنید تا آب استخر به خوبی تصفیه شود. اما باید مراقب میزان کلر مصرفی باشید؛ ‌چرا که استفاده بی رویه از قرص‌‌های کلر به سلامتی شما آسیب وارد می‌کند. در حالت ایده آل بهتر است که حداقل از 1 تا 2 ppm از این ماده در استخر استفاده کنید. البته اگر در آب استخر بادی شما جلبک وجود داشته باشد، استفاده از 3 ppm قرص کلر نیز مجاز خواهد بود.

  به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که هرگز نباید قرص کلر را به طور مستقیم درون آب استخر بیندازید؛ زیرا انجام این کار سبب می‌شود تا کلر به صورت غیر یکنواخت در آب توزیع شود و به سایر تجهیزات استخر آسیب وارد کند. برای استفاده از قرص کلر می‌توانید از لوازم و دستگاه‌های پخش کننده همچون کلرزن شناور، سبد اسکیمر و یا کلرزن خطی استفاده کنید تا میزان کلر به صورت یکسان در تمامی سطح آب استخر توزیع شود.

  قرار دادن یک پنکه در نزدیکی استخر

  استفاده از پنکه در نزدیکی استخر به ایجاد رطوبت در آن کمک بسیاری می‌کند. پنکه مورد استفاده برای قرار دادن در نزدیکی استخر «پنکه مه پاش» نام دارد که هوای محیط پیرامون را خنک نگه می‌دارد و در نتیجه نیازی به خرید دستگاه تهویه هوا نخواهید داشت. نحوه عملکرد پنکه‌های مه پاش با دیگر پنکه‌ها تفاوت دارد. این پنکه‌ها با انتشار قطرات ریز آب در محیط، هوا را خنک می‌کنند و این قطره‌ها بر اثر فرایند تبخیر مجددا به هوا برگردانده می‌شوند. اگر پنکه مه پاش از کیفیت بالایی برخوردار نباشد و به صورت استاندارد تولید نشده باشد، این احتمال وجود دارد که قطره‌های آب موجب خیس شدن افراد شود. البته در هنگام استفاده از پنکه از قرار دادن لوازم چوبی در نزدیکی استخر خودداری کرده و یا فاصله آنها را از استخر زیاد کنید؛ زیرا رطوبت به آنها آسیب وارد خواهد کرد.


  بیشتر بخوانید: چسب تعمیرات استخر بادی چیست؟


  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  استفاده از فلوکولانت استخر برای جلبک ها

  برای آنکه بدانیم چگونه آب استخر را تمیز نگه داریم باید با فلوکولانت استخر آشنایی داشته باشیم. روش‌های مختلفی برای تصفیه و ضدعفونی آب استخر وجود دارد که استفاده از فلوکولانت یکی از آن هاست و به از بین رفتن ذرات معلق شناور موجود بر سطح آب و رفع کدری آب کمک بسیاری می‌کند. فلوکولانت‌ یا لخته ساز نوعی ماده شیمیایی است که بار آن خنثی بوده و پس از ورود به آب استخر، سبب خنثی شدن ذرات باردار می‌شود. اتصال این ذرات به یکدیگر یک لخته ایجاد شده و بر روی آب قرار می‌گیرد. بدین ترتیب ذرات کوچک شناور بر سطح آب به ذرات بزرگ‌تر تبدیل شده و جدا ساختن آنها بسیار راحت خواهد شد.

  تعویض آب استخر هفته ‌ای یکبار یا بیشتر

  مدت زمان تعویض آب استخر به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آنها می‌توان به میزان استفاده از استخر اشاره کنیم. تمیزی و کیفیت آب استخر باید مانند آب آشامیدنی باشد تا احتمال آلودگی و انتقال بیماری از آب استخر به بدن شما تا حد امکان کاهش پیدا کند؛ بنابراین تعویض آب استخر هر هفته یک بار یا بیشتر لازم است.

  آب بی کیفیت و کثیف امکان ابتلا به انواع مختلف بیماری‌ها همچون قارچ، حساسیت پوستی، بیماری گوارشی، اختلال در بینایی و غیره را افزایش می‌دهد؛ از این رو توجه به تمیز بودن آب استخر از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با سلامت شما دارد.

  لازم به ذکر است که پس از پر کردن استخر با آب، باید دمای آن را کنترل کرده و آب آن را نیز با استفاده از روش‌های مختلف، تصفیه و فیلتر نمایید. برای تصفیه آب استخر بادی می‌توانید از روش‌هایی همچون کلر زنی، استفاده از ترکیبات منعقد کننده و همچنین ترکیب کلر، سولفات آلومینیوم و سولفات مس استفاده نمایید.

  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  شستن استخر با آب و صابون پس از تخلیه آب استخر

  پس از آنکه آب استخر را خالی کردید باید آن را با استفاده از آب و صابون، تمیز کنید تا کاملا ضد عفونی و عاری از هرگونه آلودگی و میکروب شود. زمانی که بدنه و کف استخر بادی تمیز و ضدعفونی کردید، نسبت به پر کردن مجدد آن اقدام نمایید تا نگرانی بابت کثیف بودن استخر نداشته باشید.

  با انجام این اقدامات ساده اما کاربردی می‌توانید آب استخر بادی خود را تمیز نگه داشته و از ابتلا به بیماری‌های مختلف از طریق تماس پوست با آب آلوده جلوگیری نمایید. تمیز نگه داشتن آب استخر بادی همچنین به افزایش طول عمر مفید آن نیز کمک بسیاری می‌کند. بنابراین به تمیز بودن و تصفیه به موقع آب استخر خود توجه ویژه داشته باشید و به طور مرتب آن را ضدعفونی نمایید.

  روش های تمیز نگه داشتن آب استخر بادی

  جمع بندی

  ما در این مقاله موضوع چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم و روش‌های تمیز کردن آب استخر را نیز به شما آموزش دادیم. با استفاده از راهکارهای گفته شده به راحتی می توانید آب موجود در استخر را تصفیه کرده و حتی محیط استخر بادی خود را از وجود هرگونه میکروب و آلودگی حفظ کنید.

  سوالات متداول درباره تمیز نگهداشتن آب استخر بادی

  چرا تمیز نگهداشتن آب استخر بادی اینتکس مهم است؟

  آب استخر بادی بطور مستقیم با پوست شما در تماس است و تمیز نگهداشتن آن برای سلامت شما بسیار مهم است. علاوه بر این بر بر طول عمر و بهره وری آن نیز تاثیر می گذارد.

  چگونه آب استخر بادی را تمیز نگه داریم؟

  پوشاندن استخر زمانیکه از آن استفاده نمی کنید

  تعویض آب استخر هفته ‌ای یکبار یا بیشتر

  کشیدن جاروبرقی کف استخر

  قرار دادن اسفنج جاذب روغن در آب استخر

  استفاده از زبانه های کلر و دستگاه های پخش کننده در استخرهای بزرگتر

  قرار دادن یک پنکه در نزدیکی استخر

  استفاده از فلوکولانت استخر برای جلبک ها

  شستن استخر با آب و صابون پس از تخلیه آب استخر

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  محصولات جدید

  مقالات مرتبط